Nabídka služeb

Prodej dárkových poukazů

Dárkové poukazy Námi nabízené služby můžete darovat blízkým prostřednictvím našich dárkových poukazů! Tyto dárkové poukazy je možno zakoupit jak na konkrétní službu, tak na určitou částku, v jejížhodnotě si sám obdarovaný může vybrat masáž. V případě zájmu nás kontaktujte buď na tel. čísle 736 281 898 nebo e-mailu info@masaze-benatky.cz

Klasická relaxační a regenerační masáž

Jedna z nejoblíbenějších masáží, která navozuje pocit naprostého uvolnění a relaxace organismu. Vhodná a pravidelná masáž pomáhá s celkovou regenerací sil, rozproudí krevní oběh, zrychlí metabolismus (látkovou výměnu) a zpomalí příznaky stárnutí, sníží hladinu stresu, odstraní svalovou únavu, či psychické napětí a udržuje tělo v dobré fyzické i psychické kondici.

Sportovní masáž

Masáž je určená nejen pro vrcholové, ale i pro amatérské sportovce, kterým pomohou při přípravě na výkon, nebo je zbaví únavy po něm. Masáž jako taková stimuluje prokrvení těla, pomáhá odstraňovat zplodiny látkové výměny, ovlivňuje svalové napětí a kloubní pohyblivost, kladně působí na centrální nervový systém, a tedy i na psychiku.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je výborná relaxace. Základem masáže je použití speciálních havajských technik, které se ve spojení s horkými lávovými kameny mají terapeutický a relaxační účinek. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus, křeče, stres, nespavost, na bolesti hlavy… Vibrací a teplem ovlivňují lávové kameny energetické dráhy v těle, napomáhají k detoxikaci organismu a stimulují krevní a lymfatický systém.

Měkké techniky, míčkování a mobilizace

Měkké techniky se cíleně zaměřují na ošetření kůže, podkoží, fascií, svalů a jejich úponů a nelze je zaměňovat s masážními technikami. Měkké techniky ovlivňují tyhle struktury hlazením, protažením, řasením nebo tlakem. Tradiční terapie v sobě zahrnuje širokou škálu metod. Z těchto metod používáme nejčastěji tzv. postizometrickou relaxaci (PIR).

Míčkování je reflexní metoda, při níž se molitanovým míčkem masíruje určitý kožní úsek. Reflexní cestou dochází k ovlivnění činnosti vnitřních orgánů, snížení napětí příčně pruhovaných, hladkých svalů a k jiným změnám, které napomáhají úzdravě nebo aspoň výraznému zlepšení stavu.

Mobilizace jsou zase manuální terapií, kdy znovu nenásilně a postupně obnovujeme kloubní vůli i funkční pohyblivost u zablokovaného kloubu. Mobilizace je prováděna opakovanými jemnými pohyby v místě omezené kloubní vůle. Takto se dají ošetřit jak klouby končetin, tak páteře. Součástí metody jsou i automobilizační cviky, které klient může po instruktáži provádět sám doma.

Parafínový zábal na ruce

Parafín kombinuje zdravotnické a estetické účinky. Lázeň změkčuje a zjemňuje zhrublou, mozolovitou, suchou a popraskanou pokožku rukou. Působí také blahodárně na nervovou soustavu (na dlaních jsou nervová zakončení buněk), po terapii jsou ruce odpočinuté a sametově hebké. Parafínový zábal se využívá i při degenerativním onemocnění kloubů rukou.

Parafín na záda-termoterapie

Termoterapie, nebo také léčba teplem, je použití tepla k tlumení akutní či chronické bolesti, k posílení celkového zdravotního stavu organizmu a je nejběžněji užívaným způsobem rehabilitace. Zvláště je tento druh léčby efektivní při tlumení bolesti související se svalovým napětím či křečí, ale může také potlačit jiné její druhy.

Rašelinové zábaly

Rašelinový zábal je jedna z nejuznávanějších forem tepelné terapie, při které dochází k uvolnění svalových kontrakcí, detoxikaci organismu a příjemné relaxaci celého těla. Forma jednorázových aplikací obsahujících velké množství organických a minerálních látek, které se za pomoci tepelné podpory dostávají do našeho těla, mají rovněž blahodárný vliv na pokožku. Zábaly lze používat jako podpůrný prostředek při syndromech svalového přetížení při sportu, pracovním zatížení apod.

Taping a kineziotaping

Taping - tejpování je metoda využívaná především ve sportovní medicíně a rehabilitačním lékařství. S využitím speciální lepící pásky, kterou se léčená oblast oblepuje (nesmí dojít ke stažení) dochází k zpevnění kloubů. Ošetřují se klouby přetěžované nebo klouby vyléčené po úrazech, často je důvodem také prevence u kloubu zdravých.

Kineziotaping - kineziologické tejpování má vliv na organismus a to v mnoha oblastech: ulevuje od bolesti, pomáhá hybnosti bolavých kloubů, snižuje svalovou únavu, zvýší pohyblivost kloubů. Podpoří svaly v pohybu. Zmírňuje zánět, podpoří zanícené vazivo.

Rehabilitační cvičení